Infotherma 2015

< Zpět na aktuality

Značka Dakon se zúčastnila mezinárodního veletrhu Infotherma, který se konal od 19. do 22. ledna 2015 na výstavišti Černá Louka v Ostravě.
Děkujeme za Vaši návštěvu na našem stánku.

InfothermaNávštěvníci veletrhu se mohli seznámit s celým portfoliem výrobků Dakon, od tradičních ocelových kotlů s ručním přikládáním, přes elektrokotle až po litinový kotel FB2 Automat. Letos byly připraveny i dvě novinky, které budou uvedeny na trh ve druhém pololetí tohoto roku. První z nich je ocelový kotel s automatickým přikládáním paliva DOR N Automat, jehož základ tvoří spolehlivý kotel DOR F. Kotel splňuje limity emisní třídy 4 a dosahuje účinnosti spalování 90 %. Druhou novinkou je pak nová verze pyrolytického kotle NP Pyro rovněž v emisní třídě 4.

Kotle tradiční české značky Dakon se v závodech v Krnově a Městě Albrechticích na severu Moravy vyrábí již od roku 1949. V roce 2003 získal majoritní podíl firmy největší evropský topenářský koncern – skupina Bosch. Přesto zůstává Dakon ryze českým produktem vyráběným pouze na našem území. Díky spojenectví se skupinou Bosch získala značka Infotherma4Dakon přístup k novým technologiím, trhům, inovacím i investicím. Propojením všech těchto výhod a tradiční české značky se krnovský závod stal evropským vývojovým centrem skupiny Bosch pro kotle na pevná paliva.

I přes využívání moderní techniky si však značka Dakon drží svou tradiční přednost – jednoduchou konstrukci se stále stejnými připojovacími rozměry do otopného systému. Výměna starších kotlů za nové je tak velmi jednoduchá a rychlá. Stejně jednoduchá je jejich údržba i obsluha.

Powered by WP Bannerize