Novinky 2017

< Zpět na aktuality

Dakon DOR 2016 0195

Značka Dakon si pro Vás připravila tři novinky v oblasti kotlů na tuhá paliva – tradiční kotel, automatický kotel a kotel určený pro spalování pelet.

 

 

Všechny kotle splňují přísné podmínky Ekodesignu. To znamená, že budou v prodeji i po 1. 1. 2020 a momentálně se na ně nevztahují žádná legislativní omezení. Všechny tři novinky měli možnost vidět návštěvníci výstavy Infotherma v Ostravě na vlastní oči. Podívejte se na video…

 

 

 

 

 

 

Nový ocelový kotel DOR 4F na hnědé uhlí

Léty prověřená kvalita v novém kabátě

Nový univerzální ocelový kotel Dakon DOR 4F o výkonu 14, 18 a 24 kW pro spalování hnědého uhlí je postaven na základech léty prověřeného kotle DOR F. Odhořívací způsob spalování paliva umožňuje dosáhnout nízkých hodnot emisí, vysoké účinnosti spalování a jednoduché regulace výkonu. Bezpečnost provozu a ochrana proti přehřátí kotle je zajištěna integrovanou chladicí smyčkou.

 

Pro vyšší účinnost má nová DOR 4F více izolace a tedy nižší tepelné ztráty opláštěním, navíc obsahuje více šamotových cihel ve spalovacím prostoru a také více vířičů spalin (ekonomizérů). Kotel je také těsnější, např. nově je na přikládacím poklopu aretační růžice, kotel tak nepřisává vzduch v nežádoucích místech, čím se zvyšuje efektivita spalování. Výsledkem těchto úprav je vysoká účinnost spalování a kotle jako celku. Kotel si přitom zachovává všechny vlastnosti, jako jeho předchůdce. Tedy kvalitu ocelového kotle na hnědé uhlí s ručním přikládáním a použitelnost i pro samotížný provoz bez jakékoliv elektroniky.

 

Přednosti:

∎splňuje limity třídy 4 podle normy ČSN EN 303-5 a EkodesignDakon DOR  4F

∎jednoduchá náhrada za starý kotel DOR (stejné připojovací rozměry v odpovídající výkonové kategorii)

∎velká násypná šachta pro přikládání shora

∎automatická regulace výkonu tepelným regulátorem tahu

∎nezávislý na elektrické energii (nepotřebuje spalinový ventilátor)

∎vhodný i pro samotížný systém

∎bezazbestová tepelná izolace

∎bezpečnost provozu a ochrana proti přehřátí kotle je zajištěna integrovanou chladicí smyčkou

 

K výrobku…


 

Nový automatický kotel DOR 5N Automat

Pohodlné vytápění Vašeho domova Display_DakonDORN5_Automat

 

Nový ocelový kotel DOR 5N Automat s automatickým doplňováním paliva je určen pro spalování hnědého uhlí a dřevěných pelet. Kotel bude dodáván ve dvou výkonových řadách 5-17 kW a 8-25 kW, je tedy vhodný i pro domy s nízkými tepelnými ztrátami.

 

Kotel se vyrábí v pravolevém provedení, takže to, zda zásobník bude namontován vlevo nebo vpravo od kotle, lze zvolit až na místě instalace a přizpůsobit tak situaci v kotelně, nerovnosti podlahy je možno korigovat stavitelnými nohami. Zásobník o objemu 210 litrů je dimenzován na 3 denní provoz bez nutnosti doplňování paliva. Objem zásobníku můžete ještě zvětšit pomocí dodávaného nástavce, čímž se prodlouží doba hoření přibližně o 2 dny. Kotel tak zaručuje komfortní provoz bez nutnosti častého přikládání paliva.

DakonDORN5_Automat

Přednosti:

∎ekologicky šetrný kotel s minimálními nároky na obsluhu

∎splňuje nejpřísnější limity Ekodesignu

∎účinnost spalování 90 %

∎velmi nízká spotřeba elektrické energie

∎intuitivní ovládání díky velkému barevnému displeji

∎libovolné umístění zásobníku paliva

∎komfortní provoz bez nutnosti častého přikládání paliva

 

Předpokládané uvedení do prodeje: září 2017

 


 

Nový ocelový kotel DOR 5F Pelety

Peletkové vytápění s tradicí

 

Nový ocelový kotel DOR 5F Pelety je spojením tradičního kotle DOR 4F a peletkového hořáku. Je dodáván ve výkonovém provedení 5,5-18 a 7,2-24 kW a je tedy vhodný i pro domy s nízkými tepelnými ztrátami.

 

Pravé či levé umístění zásobníku na pelety lze zvolit až na místě instalace a přizpůsobit tak aktuálnímu prostoru kotelně. Zásobník paliva je možné jednoduše vyčistit pomocí klapky pro oddělení pelet. Příprava pro čištění hořáku stlačeným vzduchem pro zvýšení komfortu obsluhy je již zahrnuta v základní verzi.

 

Podávání paliva je zajištěno dvěma nezávislými podavači. Vnější podavač zajišťuje dostatečné množství paliva pro hořák ze zásobníku. Vnitřní podavač dávkuje palivo podle požadovaného výkonu hořáku do spalovacího prostoru. Bezpečnost provozu hořáku je zajištěna několika bezpečnostními prvky – např. dva bezpečnostní termostaty a záložní baterie pro zajištění vyhoření paliva v případě výpadku elektrického napájení.DOR5F Pelety

 

Přednosti:

∎splňuje nejpřísnější limity Ekodesignu

∎jednoduché intuitivní ovládání hořáku

∎velmi nízká spotřeba elektrické energie

∎libovolné umístění zásobníku paliva

∎možnost ovládání otopné soustavy (příslušenství)

 

Předpokládané uvedení do prodeje: červenec 2017

 

 

Powered by WP Bannerize