Pozvánka na For Therm 2015

< Zpět na aktuality

Značka Dakon se zúčastní mezinárodního veletrhu For Therm na PVA Expo Praha v Letňanech. Zveme Vás na návštěvu našeho stánku v hale č. 4. Přijďte se podívat na novinky.

Návštěvníkům veletrhu představíme novinky pro topnou sezónu 2015/2016 – stacionární kotle na tuhá paliva DOR N Automat  a zplynovací kotle NP Pyro:

 

Ocelový kotel DOR N Automat

Nový ocelový kotel s výkonem 15, 20 a 25 kW a s automatickým doplňováním paliva je určen pro spa- lování uhlí a dřevěných pelet.  Je vhodný i pro domy s nízkými tepelnými ztrátami. Podávání paliva a množství spalovacího vzduchu je řízeno elektronickou řídicí jednotkou na základě teploty topné vody a spalin. Díky tomu je teplota kotle stabilní a je dosahováno nízké spotřeby paliva, nízkých emisí a delší životnosti výměníku.

Zásobník o objemu 240 litrů je pro výkon 20 kW dimenzován na třídenní provoz a pro výkon 15 kW dokonce na pětidenní provoz bez nutnosti doplňování paliva. Objem zásobníku můžete ještě zvětšit pomocí dodávaného nástavce, čímž se jeho kapacita navýší přibližně o polovinu.

DOR A - Displej

 

 

Přednosti kotle DOR N Automat:
 • ekologicky šetrný kotel s minimálními nároky na obsluhu
 • účinnost spalování 90 %
 • libovolné umístění zásobníku paliva
 • jednoduchá údržba a čištění i během provozu
 • komfortní provoz bez nutnosti častého přikládání paliva

 

Zplynovací kotel NP Pyro

Nový zplynovací kotel NP Pyro představuje ekologický způsob vytápění a je určen pro spalování suchého kusového dřeva. Při vývoji byl Pyrolytický kotel na pevná paliva NP Pyrokladen velký důraz nejen na vysokou účinnost a nízké emise, ale také na atraktivní vzhled a kotel je tak vhodný i do moderních otopných systémů s vysokými nároky na úsporný provoz a komfort.
Kotel je vybaven moderní elektronickou regulací, která řídí nejen funkci kotle samotného, ale i celého topného systému. Všechny funkce tak můžete sledovat dálkově na pokojovém termostatu.  Nad přikládací komorou je umístěn kanál pro odsávání dýmu. Dveřní kontaktní spínač signalizuje řídicí jednotce otevření dveří a ta automaticky spustí odsávání, aby dým neunikal do místnosti. Díky speciálnímu tvaru velké spalovací komory byla prodloužena doba hoření a vy tak můžete kotelnu navštěvovat méně častěji a plně využívat výhody komfortního vytápění.

Přednosti kotle NP Pyro:
 • ekologický zdroj vytápění nezávislý na cenách fosilních paliv
 • účinnost spalování až 90 % díky trubicovému výměníku
 • velká přikládací komora
 • jednoduchá instalace, údržba i obsluha
 • moderní řídicí jednotka pro maximální pohodlí
 • robustní keramická vyzdívka s vysokou živostností

 

I přes využívání moderní techniky si však značka Dakon drží svou tradiční přednost – jednoduchou konstrukci se stále stejnými připojovacími rozměry do otopného systému. Výměna starších kotlů za nové je tak velmi jednoduchá a rychlá. Stejně jednoduchá je jejich údržba i obsluha.

Powered by WP Bannerize